Lapkričio 18 dieną Šiaulių aukštesniųjų klasių moksleiviai rinkosi į nuotolinį renginį – „Galimybių festivalį TAVO PIN KODAS“.

Šiaulių valstybinė kolegija bene didžiausią renginį miesto jaunimui organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės. Antrą kartą TAVO PIN KODAS vyko nuotoliniu būdu.
Šiemetinio galimybių festivalio šūkis – Kryptį renkiesi pats – skatino moksleivius neleisti laiko veltui, susitelkti į tai, kas yra įdomu ir naudinga, jau dabar investuoti į save ir savo ateitį.
Renginį pasveikinę Šiaulių miesto mero patarėjas Justinas Švėgžda, Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė ir Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė pasidžiaugė Šiauliuose vykstančiu ir miesto jaunimą suburiančiu festivaliu, linkėjo sėkmės ieškant savosios krypties, ragino įžvelgti galimybes ten, kur kiti mato sunkumus ar kliūtis.
Ši mintis buvo dažna ir žinomų žmonių pranešimuose moksleiviams.
Garsius žmones kalbino renginio vedėjas aktorius Rokas Petrauskas.

Nepramiegoti starto pozicijos

Žurnalistas, laidų vedėjas, visuomenės veikėjas Andrius Tapinas pranešime „Investuoti į save – apsimoka“ ragino jaunus žmones nepramiegoti starto pozicijos ir vardino, kuo reikia pasirūpinti jau mokyklos suole, kad vėliau būtų galima sėkmingai konkuruoti. Buvo pabrėžta užsienio kalbų svarba, gebėjimas kalbėti viešai, programuoti. Andrius Tapinas ragino eiti savanoriauti ir moksleiviams patarė daugiau skaityti.

Atlikėja ir kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle, pranešimui pasirinkusi temą „Per išbandymus – į atradimus“, kalbėjo apie tai, kad gyvenime svarbu turėti konkretų tikslą, išmokti klysti ir nebijoti nesėkmių. Pasak jos, nesėkmės skatina judėti į priekį, tobulėti.
Apie tai, kad nesėkmė nėra gyvenimo pabaiga, kalbėjo ir įmonės www. baldai1.lt steigėjas, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos alumnas Pijus Makarevičius. Pijus patvirtino, kad sėkmė neateina per vieną naktį, o klysti yra žmogiška, tikrai nereikia to bijoti. Jo pranešimo tema – „Atsitiktinės sėkmės nebūna“.

Į aukštą kalną – mažais žingsneliais

Jaunosios kartos menininkė Jolita Vaitkutė pranešime „Kaip treniruoti kūrybiškumą“ siūlė atidžiau žvelgti į aplinką, geriau ją pažinti ir pamatyti, kad kurti galima iš visko, kas yra aplink: maisto produktų, rudens lapų, tiesiog vaizdų. Anot pranešėjos, bandymas nuobodulį įveikti pačiupus į rankas mobilųjį telefoną yra prastas sprendimas.
Fotografas, verslininkas, keliautojas, sveiko gyvenimo būdo propaguotojas Marius Jovaiša, parengęs pranešimą „Kaip svajonę paversti tikslu“, skatino būti pozityviai nusiteikusiems savo pačių atžvilgiu, suprasti, kad, siekiant tikslų, krizių gali būti. Pasak Mariaus, į aukštą kalną pradedama kopti mažais žingsneliais.
Europos Komisijos atstovės Lietuvoje Aušrinė Diržinskaitė ir Aneta Stankevičienė kalbėjo tema „2022 m. – Europos jaunimo metai. Ir kas iš to?“. Pranešėjų duetas ragino nepraleisti Europos jaunimo metų pasiūlymų, skirtų specialiai jauniems žmonėms.
Moksleiviai aktyviai pasinaudojo sudaryta galimybe jau pokalbio metu užduoti klausimų pranešėjams.
Po intensyvios pranešimų ir klausimų dalies visi galėjo pramogauti interaktyviame mago Roko Bernatonio šou.
Trečioji renginio dalis – ATEITIES GEBĖJIMŲ orbitos, kuriose moksleiviams pasakota apie kultūrinį raštingumą, vaizduotę, smalsumą, gebėjimą pasakoti, pri(si)minta savanorystės esmė. Pokalbiuose patirtimi dalijosi įvairių sričių specialistai, moksleiviai galėjo užduoti klausimus.

Renginio dalyvių iki gruodžio 31 dienos prašoma užpildyti grįžtamojo ryšio anketą:https://forms.gle/9ej5ciwipnNHnQxU6

TAVO PIN KODAS buvo tiesiogiai transliuojamas platformoje „Youtube“, renginio įrašą galima peržiūrėti žemiau ⬇️ 

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina

Rėmėjai

Informaciniai partneriai

www.etaplius.lt
www.gorilareklama.lt
www.lrt.lt
www.miestonaujienos.lt
www.owexx.com
www.karjerasiauliuose.lt
www.siauliugidas.lt
www.skrastas.lt
www.stv.lt
www.2go.lt